LSID Web Resolver
left bar top

urn:lsid:algaebase.org:taxname:108425

Data

Metadata

ScientificName

Arrow

Fucus palmatus Linnaeus

bibliographicCitation

Arrow

Linnaeus, C. (1753). Species plantarum, exhibentes plantas rite cognitas, ad genera relatas, cum differentiis specificis, nominibus trivialibus, synonymis selectis, locis natalibus, secundum systema sexuale digestas. Vol. 2 pp. [i], 561-1200, [1-30, index], [i, err.]. Holmiae [Stockholm]: Impensis Laurentii Salvii.

class

Arrow

Phaeophyceae

created

Arrow

1998-09-27

creator

Arrow

M.D. Guiry

date

Arrow

2014-09-18

empire

Arrow

Eukaryota

family

Arrow

Fucaceae

genus

Arrow

Fucus

identifier

Arrow

urn:lsid:algaebase.org:taxname:108425

kingdom

Arrow

Chromista

language

Arrow

Latin

license

Arrow

http://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/3.0

modified

Arrow

2013-05-17

order

Arrow

Fucales

phylum

Arrow

Ochrophyta

publisher

Arrow

AlgaeBase

relation

Arrow

http://www.algaebase.org/search/species/detail/?species_id=12272

rightsHolder

Arrow

AlgaeBase

scientificNameAuthorship

Arrow

Linnaeus

scientificNameID

Arrow

urn:lsid:algaebase.org:taxname:108425

subclass

Arrow

Fucophycidae

subgenus

Arrow


subject

Arrow

Fucus palmatus Linnaeus

subphylum

Arrow


taxonRank

Arrow

Species

taxonomicStatus

Arrow

Synonym

title

Arrow

Fucus palmatus

type

Arrow

ScientificName